J. E. Mons. Andrej Imrich

emeritný biskup



         




Narodený 9. januára 1948 v Mníšku nad Popradom

Kňazská vysviacka: 8. júna 1974

1974-1983 kaplán Rabča, Dolný Kubín, Sp. Nová Ves
1983-1985 správca farnosti Zázrivá
1985-1990 správca farnosti Trstená
od roku 1989 generálny vikár
1990-1992 správca farnosti Sp. Podhradie
1992 04. júna menovaný za biskupa

Biskupská vysviacka: 11. júla 1992 v Spišskom Podhradí – Spišskej Kapitule

15. 10. 2015 emeritný biskup